uz-logo-pion-2.png

Żywienie i Trening Personalny

KIEROWNIK STUDIÓW: dr Justyna Korycka-Korwek
e-mail: justyna.korycka@uz.zgora.pl
tel. 68 35 29 457

Wybierając studia podyplomowe „Żywienie i Trening Personalny”, student zdobędzie wiedzę i umiejętności w zakresie: zaawansowanego planowania żywienia sportowego w różnych cyklach treningowych, projektowania indywidualnych programów treningowych z uwzględnieniem prewencji urazów, oceny składu ciała
i wydolności z użyciem nowoczesnych narzędzi diagnostycznych, doboru i weryfikacji suplementacji ergogenicznej według aktualnych rekomendacji antydopingowych, stosowania dialogu motywującego i technik coachingowych wspierających zmianę nawyków, analizowania biologicznych, psychologicznych i społecznych uwarunkowań wyników sportowych oraz efektywnej pracy w zespole interdyscyplinarnym .

Uczestnicy nauczą się również prowadzić warsztaty i konsultacje z dietetyki sportowej oraz treningu personalnego, monitorować postępy klientów i adaptować interwencje z wykorzystaniem aplikacji mobilnych i mediów społecznościowych, skutecznie promować swoje usługi na rynku fitness oraz przestrzegać standardów etycznych i prawnych obowiązujących w profesji trenera-dietetyka.

Forma studiów: prowadzona w formule hybrydowej.

Studia podyplomowe realizowane są w formule hybrydowej, obejmującej:

  • wykłady prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (e-learning),
  • ćwiczenia, warsztaty oraz zajęcia praktyczne realizowane w formie stacjonarnej w specjalistycznych salach dydaktycznych / laboratoriach.

Taka forma organizacji zajęć zapewnia efektywne połączenie elastyczności nauki zdalnej z bezpośrednim kontaktem dydaktycznym i umożliwia osiągnięcie założonych efektów uczenia się na poziomie 7 PRK.

Zajęcia mają charakter obowiązkowy i będą prowadzone w systemie: piątek (wieczór) - sobota- niedziela.

Absolwenci studiów podyplomowych „Żywienie i Trening Personalny” będą przygotowani do prowadzenia kompleksowej opieki dietetyczno-treningowej: od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu i analizy składu ciała, przez układanie periodyzowanych planów żywieniowo-ruchowych i dobór suplementacji, po motywowanie klienta oraz pracę w interdyscyplinarnych zespołach sportowych i edukacyjnych, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi cyfrowych i dialogu motywującego.

Znajdą zatrudnienie w klubach fitness i siłowniach, poradniach dietetycznych i sportowych, ośrodkach odnowy biologicznej oraz akademiach i szkołach sportowych, a także będą mogli prowadzić własną działalność jako trenerzy-dietetycy, konsultanci ds. żywienia sportowego lub edukatorzy zdrowotni.

Opłata: BANK MILLENNIUM S.A. 60 1160 2202 0000 0001 0586 6494

Informacje o kosztach

rekrutacja.png
Rekrutacja
Więcej
Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18