Absolwent kierunku Biomonitoring i zarządzanie środowiskiem posiada ugruntowaną wiedzę z zakresu dziedzin podstawowych oraz multidyscyplinarnych dziedzin kierunkowych związanych z ochroną środowiska w Polsce i na świecie. Po ukończeniu studiów Absolwent posiada również kwalifikacje i umiejętności do pracy w firmach, organizacjach oraz instytucjach działających w zakresie ochrony i kształtowania środowiska. Celem kształcenia jest przygotowanie specjalisty, posiadającego szerokie spektrum wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych oraz specjalistyczne kwalifikacje z zakresu:

Kierunek Biomonitoring i zarządzanie środowiskiem
Praktyka zawodowa na poszczególnych kierunkach realizowana jest zgodnie z opisem dostępnym w systemie SylabUZ: sylabuz.uz.zgora.pl
Praktyka zawodowa na poszczególnych kierunkach realizowana jest zgodnie z obowiazującym na Uczelni Regulaminem zawodowych praktyk studenckich.
Na kierunku biomonitoring i zarządzanie środowiskiem praca licencjacka może mieć charakter eksperymentalny lub przeglądowy. Praca dyplomowa za zgodą Dziekana może być napisana w jednym z języków kongresowych.
Wybór pracy dyplomowej dokonywany jest z wcześniej zatwierdzonej listy.
Studenci proszeni są o wybór tematu pracy licencjackiej oraz zgłaszanie się do promotorów w celu uzyskania i podpisania karty tematu pracy od dnia 20 maja. Podpisane karty tematu należy złożyć w sekretariacie Dziekana (p.125) do dnia 30 czerwca.
Istnieje możliwość doprecyzowania tematu i uściślenia zakresu pracy dyplomowej w drodze indywidualnej konsultacji z potencjalnym promotorem.
Każdy student zobowiązany jest poddać pracę dyplomową analizie antyplagiatowej przed jej akceptacją przez promotora.
Egzamin dyplomowy przeprowadzany jest w formie ustnej. Na pisemny wniosek studenta egzamin może zostać przeprowadzony w jednym z języków kongresowych.
Egzamin dyplomowy na studiach pierwszego stopnia odbywa się przed komisją powołaną przez Dziekana, w skład której wchodzą: przewodniczący, promotor, recenzent oraz sekretarz.
Egzamin składa się z dwóch części:
Warunkiem zaliczenia egzaminu jest uzyskanie pozytywnych ocen ze wszystkich trzech pytań.
Odpowiedzi na pytania są oceniane przez egzaminatorów, odrębnie każde pytanie. Ocena z egzaminu dyplomowego ustalana jest jako średnia arytmetyczna zgodnie z zasadą: mniej niż 3,25 – dostateczny; 3,25÷3,74 - dostateczny plus; 3,75÷4,24 - dobry; 4,25÷4,74 - dobry plus; 5; 4,75÷5,00 - bardzo dobry.
Zgodnie z Regulaminem studiów ocenę końcową na dyplomie stanowi średnia ważona (zaokrąglona do 2 miejsc po przecinku) składająca się z ½ średniej ocen ze studiów, ¼ średniej z oceny pracy dyplomowej oraz ¼ wyniku egzaminu dyplomowego). Ocena ta ustalana jest zgodnie z zasadą: mniej niż 3,30 – dostateczny; 3,30÷3,69 3,5 - dostateczny plus; 3,70÷4,09 – dobry; 4,10÷4,49 - dobry plus; 4,50÷4,89 - bardzo dobry; od 4,90 – celujący.
Wynik ogłaszany jest przez przewodniczącego komisji egzaminacyjnej w obecności dyplomanta i członków komisji.
W przypadku niezaliczenia egzaminu stosuje się zasady opisane w Regulaminie Studiów UZ.
